• WARTO NIE BRAĆ - wyniki konkursu
    • WARTO NIE BRAĆ - wyniki konkursu

    • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym  konkursie profilaktycznym  pod hasłem  WARTO NIE BRAĆ,  organizowanym  przez Zespół doradczy do spraw przeciwdziałania narkomanii, działający przy Urzędzie Miasta Białogard. 

     Podczas finału konkursu, który odbył się 13.12.12019 r. w Urzędzie Miasta Białogard najlepszym wręczono nagrody i wyróżnienia.

     I miejsce zajęła uczennica klasy VIII „a” Milena Maciejewska,

     II miejsce uczeń klasy VIII „a” Bartosz Sołomiewicz

     Wyróżnieni uczniowie:

     Maja Barańczuk                               klasa VIII „a”

     Julia Jonko                                         klasa VI „b”

     Oliwier Paszkowsk                          klasa VI „b”

     Hanna Witkiewicz                           klasa VI „c”

     Cezary Skrzycki                                 klasa VI „c”

     Aleksander Szulakiewicz              klasa VI „c”

     SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

   • Konkurs recytatorski i jego owoce
    • Konkurs recytatorski i jego owoce

    • W dniu 10.10.2019r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs poezji religijnej. Regulamin konkursu wymagał przygotowanie dwóch wierszy lub jednego plus proza. Na etapie szkolnym brało udział 23 osoby. A byli nimi:

     1a: Lach Błażej; Wiewióra Celina; Kwiatkowska Kasia
     1b: Rudnicka Maja; Jesiołkiewicz Maja
     1c: Artych Maria; Bielenis Michał; Jackiewicz Remigiusz
     2b: Dudek Nadia
     5b: Raczewska Lena; Raczewska Jaśmina; Ziętek Milena
     5d: Dudek Franek; Siczewska Weronika; Zalesiak Natalia
     5f: Sędzicka Martyna; Szczuka Julia; Zegan Gabrysia; Mitura Nikola
     6e: Michalski Marcel
     8b: Oliwier Sacewicz; Julian Kubiak
     8a: Michalski Marcel
     8b: Oliwier Sacewicz

     Laureaci szkolnego etapu (Lach B., Wiewióra C., Kwiatkowska K., .Bielenis M., Jackiewicz R.,  Raczewska L., Raczewska J., Ziętek M., Dudek F., Siczewska W., Zalesiak N., Michalski M., Sacewicz O., i Winter Z.) byli zgłoszeni do etapu rejonowego, w ramach IV Turnieju Twórczości Religijnej, który odbył się w Koszalinie w Klubie CK105, w dniu 19 października 2019r. Z dużą radością informujemy, że wyróżniono w kategorii IV-VI Franciszka Dudek,  a w starszej kategorii I miejsce ex aequo zajęli: Z. Winter, O. Sacewicz i M. Michalski. Marcel został dodatkowo wyróżniony, ponieważ poproszono go, aby swoją recytacją uświetnił galę wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego ”Mój Kościół na Pomorzu”. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy. Słowa podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy pomogli nauczyć się wierszy na pamięć, dzieciom młodszym, a także za to, że zawieźli swoje pociechy na konkurs w Koszalinie.

     W dniu 24.10.19 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie spotkali się z chorymi Ośrodka CORDA. Spotkanie inicjowane było w ramach przedsięwzięcia- szkolnego wolontariatu. Odwiedziliśmy „naszych chorych” z przedstawieniem pt.” W klimacie jesieni”. W ramach tego spotkania prezentowali się uczestnicy konkursu poezji religijnej (8 uczniów z klas I , 10 uczniów z klas V i 3 z kl. 7/8), którzy recytowali wiersze. Wystąpili, też nasi „młodzi zdolni” tz. uczniowie grający na: akordeonie (Krzysztof Ciesielski 4a),  skrzypcach (Z.Winter 8a i W.Siczewska 5d) i gitarze (Jędrzej Murzyński 2b).

     Recytowanie wierszy było przeplatane piosenkami religijnymi, w wykonaniu naszego zespołu wokalnego. Możemy śmiało stwierdzić, że było to udane spotkanie „młodości i dojrzałości człowieczej” – ponieważ nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności, a chorzy spędzić miło i atrakcyjnie swój czas. Widzieliśmy w ich oczach blask i rozrzewnienie radości, przeplatane łzami wzruszenia. My sami, też daliśmy się ponieść wzruszeniu, widząc radość w oczach tych ludzi.

     Dziękujemy Panu Zbyszkowi Lange za pomoc w nagłośnieniu i swoją grę na gitarze.

     Katechetka

    • Witaj, pierwsza klaso!

    • Najmłodsi uczniowie wśród społeczności Szkoły Podstawowej nr 3.

     W kolejności:Klasa 1a , wych. Teresa Łazoryk, klasa 1b, wych. Sylwia Iwan, klada 1c, wych. Katarzyna Janowska

    • #Superkoderzy z 5c - finał

    • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 5c realizowali ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy, którego głównym celem była  nauka programowania, poznanie podstaw robotyki i świata nowych technologii.

     Nasza szkoła otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego. Zakupiono roboty – mBoty, które umożliwiły realizację wybranej przez dzieci ścieżki tematycznej „Robo-matematycy”. Efektem kilkumiesięcznej pracy #Superkoderów było stworzenie gier planszowych w wersji maxi, z wykorzystaniem robotów i aplikacji mBlock.

     W kwietniu zakończono projekt i nadszedł czas na finał, czyli Wielki Turniej Matematyczny. Superkoderzy rozegrali go w obecności zaproszonych gości: pani dyrektor, nauczyciela matematyki, uczniów klasy 5e. Uczniowie zagrali w gry  przygotowane przez kolegów, rozwiązywali zadania matematyczne, zmierzyli czas przejścia każdej planszy, udzielili informacji zwrotnej swoim rywalom, dokonali samooceny oraz wysłuchali oceny nauczycieli. W roli sędziów rozstrzygających wzięły udział nasze roboty. Na zakończenie turnieju wyłoniono zwycięzców i nagrodzono ich dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Fundację Orange i Radę Rodziców przy SP3 w Białogardzie.

     Udział w projekcie #SuperKoderzy pozwolił dzieciom opanować podstawy programowania, pokazał im, jak można z pożytkiem spędzić czas przed komputerem i stać się kreatywnym twórcą oraz małym programistą,  rozwinął zdolność współdziałania oraz wzbudził pewien niedosyt i potrzebę doskonalenia swoich umiejętności w kolejnych latach.

     Za duży sukces uznaliśmy pozytywne opinie uczniów z innych klas, którym udostępniliśmy nasze gry na wspólnym dysku w pracowni, dając możliwość ich testowania i opiniowania.

     Dziękujemy #Fundacji Orange za ten wspólny rok, za możliwość udziału w Super projekcie, za zabawę i naukę, za rozwój naszych umiejętności z zakresu programowania. Dziękujemy!

     Małgorzata Stankiewicz i SuperKoderzy z białogardzkiej Trójki

    • 5c dla schroniska SOS

    • Uczniowie 5c zebrali karmę dla zwierzaków ze schroniska. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji. Brawo dzieciaki 🐶🐺🧡💚🐱🐹

    • Napisali o nas - Fundacja Orange o Superkoderach z SP3

    • W Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie trwa intensywne tworzenie gry matematycznej 💻 Uczniowie już wykonali plansze dla robotów, zaplanowali zadania i ich kolejność, stworzyli ekrany startowe i napisali skrypty sterujące robotem. Trzymamy kciuki za pozytywny finał! :)