• e - świetlica

    • Drodzy Uczniowie, z myślą o Was w czasie edukacji on - line chcemy zaproponować Wam spędzenie czasu w domu w sposób kreatywny. Stworzyliśmy dla Was e - świetlice z grami i zabawami edukacyjnymi. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiamy. Nauczyciele świetlicy SP nr 3 w Białogardzie :)

    • Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie

    • W okresie zawieszenia zajęć w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zapraszamy Państwa do korzystania z pomocy Poradni udzielanej w różnych formach pracy zdalnej.

     Z naszymi psychologami, pedagogami i logopedami możecie Państwo kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Tą drogą można kontynuować już prowadzone wcześniej sprawy, jak i zgłaszać się po raz pierwszy, by uzyskać informacje i porady oraz wsparcie specjalistów.

     Ponadto każdego dnia w poradni zorganizowany jest dyżur telefoniczny, podczas którego można uzyskać wsparcie w ramach interwencji kryzysowej, a także innego rodzaju porady i informacje oraz omówić wyniki przeprowadzonej diagnozy i uzyskać pomoc w złożeniu wniosku o wydanie opinii lub orzeczenia.

     Ponadto na stronie internetowej PP-P w Białogardzie www.powiat- bialogard.pl, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białogardzie zamieszczać będzie materiały do wykorzystania w trakcie pracy z dziećmi w domu.

     Z poważaniem 
     Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie
     Bożena Pantoł

    • Zostańcie w domu i poczytajcie!

    • Drodzy Uczniowie i Rodzice!

     W tym trudnym czasie udostępniono dwie atrakcyjne usługi:

     „Empik Premium przez 60 dni GRATIS ” - możemy pobierać darmowe audiobooki  

     i e-booki na Andrida i iPhone’a.

     Jak skorzystać z promocji?

     1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
     2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
     3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
     4. Aktywuj usługę Empik Premium.
     5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

     Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

     Promocja trwa od dnia 16.03.2020r. (poniedziałek) do 14.04.2020r (wtorek) lub do odwołania.

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Legimi – to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach.

     W czasie zawieszenia zajęć serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.

     Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację.

     Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Poniżej zamieszczamy linki do darmowych książek, lektur i bajek zarówno

     w formie ebooków jak i audiobooków.

     https://miastodzieci.pl/bajki/

     https://wolnelektury.pl/

     https://www.elfibajka.pl/audiobook.html

     https://www.spreaker.com/show/bajkowytata

     https://lektury.gov.pl/

                                                               

     bibliotekarz szkolny: Małgorzata Radaszewska

    • Informacja

    • Informujemy, że w związku z ogłoszeniem epidemii bal

     z okazji jubileuszu 55-lecia szkoły został przełożony na miesiąc październik 2020 r. Dokładny termin balu zostanie podany później. Osoby, które wpłaciły, a chcą zwrotu wpłaconych środków prosimy o kontakt telefoniczny:

     723 221 671

    • Koronawirus - porady pedagoga

    • KORONAWIRUS

      

     • Co robić?
     • Jak rozmawiać z dzieckiem?
     • Jak radzić sobie z lękiem i innymi niewygodnymi uczuciami?
     • Jak zachęcić dziecko do nauki w domu?

      

     Drodzy Rodzice!

     W obecnej sytuacji jaką mamy w kraju, lęk  przed zarażeniem się koronawirusem  jest naturalnym stanem. Myślę, że nasze dzieci przeżywają takie same emocje i uczucia, jak my dorośli.  Jednak nie zawsze potrafią sobie z nimi radzić w konstruktywny sposób.

     Z pewnością nie są  w stanie  samodzielnie  i krytycznie ocenić stale napływających doniesień medialnych,  które codziennie do nich docierają.

                 Natomiast z uwagi na konieczność przebywania dzieci  w domu i w pewnym sensie odejście od stałych reguł, obowiązków szkolnych może skutkować co u niektórych obniżoną   motywacją i niechęcią  do nauki w domu.

                 Jak temu zaradzić?

     Jak zwykle nie ma „złotego środka” i nie wszystkie wskazówki,  czy metody zadziałają. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.

     Nie mniej jednak warto podjąć jakiekolwiek działania i zadać sobie trud .

                 Jeżeli rodzicom towarzyszy lęk, będzie on również u dziecka. Dlatego tak ważna jest również kondycja psychiczna i nastawienie nas, dorosłych. Dzieci stale nas obserwują i jeżeli my radzimy sobie w trudnej sytuacji, jest szansa, że poradzi sobie i nasze dziecko .

     Oto kilka wskazówek:

     1. Rozpoznaj, nazwij i przede wszystkim zaakceptuj uczucia dziecka, daj mu prawo czuć to, co czuje. Powiedz: Tak, to może być trudne. Tak, taka sytuacja może powodować lęk.
     2. Daj dziecku szansę na wyrażenie swoich emocji bez oceniania czy komentowania. Nie mów: „Nie ma się czego bać”, „Nic takiego się nie dzieje”, „Nie płacz”, itp. Powiedz: Widzę, że się martwisz. Wygląda na to, że się boisz. Pozwól płakać. Przytul. Daj czas.
     3. Opowiedz, jak Ty radzisz sobie z lękiem. Dziecko nie czuje się wtedy osamotnione. Ponadto w ten sposób modelujesz pożądane zachowania, pokazujesz skuteczne strategie radzenia sobie.
     4. Przypomnij dziecku sytuacje, w których  już poradziło sobie  z lękiem (może to było wystąpienie podczas jakiejś  uroczystości szkolnej, choroba w rodzinie, wyjazd na pierwszą kolonie, itp.)
     5. Spokojnie poinformuj dziecko jak wszyscy  możemy chronić się  przed zakażeniem. Spokojnie odpowiadaj na wszystkie pytania zadawane przez dziecko, jeśli nie znasz na niektóre odpowiedzi, mów NIE WIEM – jest to lepsze niż snucie fantazji.
     6. Bądź dla dziecka przykładem, podkreślaj wagę ograniczenia kontaktów rówieśniczych, mów o wadze mycia rąk, pokazuj jak robić to poprawnie. W ten sposób pokazujemy dziecku, że w tej trudnej sytuacji wiemy co robić i mamy  jakiś wpływ.
     7. Powtarzaj  dziecku, że zamknięcie szkoły  z powodu koronawirusa to nie ferie czy wakacje. Celem odwołania zajęć jest zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się wirusa, a nie zaprzestanie nauki.
     8. Ułóż z dzieckiem harmonogram dnia z określeniem czasu przeznaczonego na naukę, zabawę, czas wolny.  Każda przewidywalność uspokaja i redukuje lęk.
     9. Systematycznie odczytuj wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus, a w razie wątpliwości skontaktuj się z wychowawcą dziecka lub nauczycielami przedmiotu. Zachęcaj też do tego dziecko, np. w przypadku potrzeby udzielania pomocy, dodatkowych wyjaśnień z konkretnego przedmiotu.
      Pamiętaj, że  wiadomości wysyłane przez nauczycieli na konto rodzica mogą różnic się od wiadomości, które są dostępne dla Twojego dziecka (na koncie ucznia).
     10.  Konsekwentnie wymagaj od dziecka przestrzegania ustalonych zasad, głównie dotyczących czasu poświęconego na naukę. Dostosuj czas pracy do możliwości dziecka.
     11. Doceniaj i chwal dziecko za każdy przejaw aktywności związanej z nauką.  Zadbaj o więź, która daje dziecku największą siłę, ale w trudnych chwilach nie wahaj się skorzystać z pomocy pedagoga szkolnego lub psychologa pełniącego dyżur w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białogardzie.
     12. To dla nas wszystkich trudny czas. Wierzę, że damy radę.

      

     Agnieszka Stupak – pedagog szkolny

    • Rekrutacja

    • Drodzy rodzice przyszłych pierwszoklasistów.

     Jeśli Wasze dziecko zostało przyjęte do naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021, wówczas na adres e-mail: sp3@bialogard.info należy przesłać dokument potwierdzający wolę przyjęcia dziecka do szkoły, w której zostało zakwalifikowane. Deklarację należy wysłać między 23.03 a 25.03.

     Dokumenty znajdują się w zakładce DOKUMENTY (oświadczenie potwierdzenia woli)  na stronie szkoły.

    • Komunikat

    • Drodzy Rodzice

     Informujemy, że w dniach od 20.03.2020 r do 25.03.2020 r. do Państwa dyspozycji  na terenie szkoły pozostają :

     Logopeda szkolny:  czwartek      (19 marca) - godz. 8.00-10.00
                                    piątek          (20 marca) - godz. 8.00-10.00
                                    poniedziałek (23 marca) - godz. 8.00-10.00
                                    środa           (25 marca) - godz. 8.00-10.00     

     Pedagog :                piątek          (20 marca) - godz. 10.00-12.00
                                    poniedziałek (23marca)  - godz. 10.00-12.00

                                    wtorek         (24 marca) - godz. 10.00-12.00
                                    środa           (25 marca) - godz. 10.00-12.00

     Bibliotekarz:           piątek           (20 marca) - godz. 8.30-10. 30

          poniedziałek (23 marca) - godz. 8.30-10.30

   • WARTO NIE BRAĆ - wyniki konkursu
    • WARTO NIE BRAĆ - wyniki konkursu

    • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym  konkursie profilaktycznym  pod hasłem  WARTO NIE BRAĆ,  organizowanym  przez Zespół doradczy do spraw przeciwdziałania narkomanii, działający przy Urzędzie Miasta Białogard. 

     Podczas finału konkursu, który odbył się 13.12.12019 r. w Urzędzie Miasta Białogard najlepszym wręczono nagrody i wyróżnienia.

     I miejsce zajęła uczennica klasy VIII „a” Milena Maciejewska,

     II miejsce uczeń klasy VIII „a” Bartosz Sołomiewicz

     Wyróżnieni uczniowie:

     Maja Barańczuk                               klasa VIII „a”

     Julia Jonko                                         klasa VI „b”

     Oliwier Paszkowsk                          klasa VI „b”

     Hanna Witkiewicz                           klasa VI „c”

     Cezary Skrzycki                                 klasa VI „c”

     Aleksander Szulakiewicz              klasa VI „c”

     SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

   • Konkurs recytatorski i jego owoce
    • Konkurs recytatorski i jego owoce

    • W dniu 10.10.2019r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs poezji religijnej. Regulamin konkursu wymagał przygotowanie dwóch wierszy lub jednego plus proza. Na etapie szkolnym brało udział 23 osoby. A byli nimi:

     1a: Lach Błażej; Wiewióra Celina; Kwiatkowska Kasia
     1b: Rudnicka Maja; Jesiołkiewicz Maja
     1c: Artych Maria; Bielenis Michał; Jackiewicz Remigiusz
     2b: Dudek Nadia
     5b: Raczewska Lena; Raczewska Jaśmina; Ziętek Milena
     5d: Dudek Franek; Siczewska Weronika; Zalesiak Natalia
     5f: Sędzicka Martyna; Szczuka Julia; Zegan Gabrysia; Mitura Nikola
     6e: Michalski Marcel
     8b: Oliwier Sacewicz; Julian Kubiak
     8a: Michalski Marcel
     8b: Oliwier Sacewicz

     Laureaci szkolnego etapu (Lach B., Wiewióra C., Kwiatkowska K., .Bielenis M., Jackiewicz R.,  Raczewska L., Raczewska J., Ziętek M., Dudek F., Siczewska W., Zalesiak N., Michalski M., Sacewicz O., i Winter Z.) byli zgłoszeni do etapu rejonowego, w ramach IV Turnieju Twórczości Religijnej, który odbył się w Koszalinie w Klubie CK105, w dniu 19 października 2019r. Z dużą radością informujemy, że wyróżniono w kategorii IV-VI Franciszka Dudek,  a w starszej kategorii I miejsce ex aequo zajęli: Z. Winter, O. Sacewicz i M. Michalski. Marcel został dodatkowo wyróżniony, ponieważ poproszono go, aby swoją recytacją uświetnił galę wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego ”Mój Kościół na Pomorzu”. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy. Słowa podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy pomogli nauczyć się wierszy na pamięć, dzieciom młodszym, a także za to, że zawieźli swoje pociechy na konkurs w Koszalinie.

     W dniu 24.10.19 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie spotkali się z chorymi Ośrodka CORDA. Spotkanie inicjowane było w ramach przedsięwzięcia- szkolnego wolontariatu. Odwiedziliśmy „naszych chorych” z przedstawieniem pt.” W klimacie jesieni”. W ramach tego spotkania prezentowali się uczestnicy konkursu poezji religijnej (8 uczniów z klas I , 10 uczniów z klas V i 3 z kl. 7/8), którzy recytowali wiersze. Wystąpili, też nasi „młodzi zdolni” tz. uczniowie grający na: akordeonie (Krzysztof Ciesielski 4a),  skrzypcach (Z.Winter 8a i W.Siczewska 5d) i gitarze (Jędrzej Murzyński 2b).

     Recytowanie wierszy było przeplatane piosenkami religijnymi, w wykonaniu naszego zespołu wokalnego. Możemy śmiało stwierdzić, że było to udane spotkanie „młodości i dojrzałości człowieczej” – ponieważ nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności, a chorzy spędzić miło i atrakcyjnie swój czas. Widzieliśmy w ich oczach blask i rozrzewnienie radości, przeplatane łzami wzruszenia. My sami, też daliśmy się ponieść wzruszeniu, widząc radość w oczach tych ludzi.

     Dziękujemy Panu Zbyszkowi Lange za pomoc w nagłośnieniu i swoją grę na gitarze.

     Katechetka