• Świetlica

    • Zimni ogrodnicy – kaprys majowej pogody!

     W połowie maja pogoda często płata nam figla. Wtedy często pojawiają się spóźnione, ostatnie, wiosenne przymrozki. Okres ich występowania może trwać kilka dni. To znany od lat "kaprys" majowej pogody. Według tradycji ludowej, to ostatnie takie zimne dni w maju.

     Skąd się wzięła nazwa "zimni ogrodnicy"?

     Te chłodniejsze dni przypadają w męskie imieniny – stąd też zimni ogrodnicy mają konkretne imiona:
      · Pankracy (12 maja),
      · Serwacy (13 maja),
      · Bonifacy (14 maja).

     Uwaga na zimną Zośkę !

     W maju nie wolno nam zapomnieć o jeszcze jednym imieniu, przez wielu ogrodników uważanym za najgroźniejsze – Zimna Zośka! To nazwa określająca 15 maja (tego dnia imieniny obchodzą w Polsce Zofie).

     A dlaczego zimni ogrodnicy atakują nas co roku? I jak wygląda maj w ogrodzie według  kalendarza ogrodników zobaczycie w linkach poniżej. Zachęcamy do obejrzenia filmików. Nauczyciele świetlicy.

    • Świetlica

    • Świetlica szkolna przypomina, że 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położonych. Święto to ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Uczniowie SP nr 3 w Białogardzie DZIĘKUJĄ w tym szczególnym czasie Paniom PIELĘGNIARKOM i Panom PIELĘGNIARZOM w dniu ich święta. Życzymy Wam siły, jesteśmy z Wami!

    • Biblioteka

    • Rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja. To inicjatywa organizowana od maja 2004 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne obchody przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to: "Zasmakuj w bibliotece". Z tej okazji zapraszamy do odwiedzenia „10 najpiękniejszych bibliotek świata”.

    • Świetlica

    • W ramach Tygodnia Bibliotek świetlica szklona przypomina o zaletach czytania. To właśnie czytanie książek pogłębia zasób naszego słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie danego problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele naprawdę wartościowych książek. Zachęcamy do czytania. Nauczyciele świetlicy. 

    • Świetlica

    • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     Świetlica szkolna przypomina, że 8 maja już po raz 35 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (od 8 maja 1985 roku). Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. 

     Dlatego z tej okazji wszystkim Bibliotekarzom życzymy zadowolonych czytelników i regałów pełnych książek! A naszej Pani Małgosi ze szkolnej biblioteki satysfakcji z codziennej pracy.

     Ale kim tak naprawdę jest Bibliotekarz?

     Sprzedawcą książek?, pracownikiem biura podróży?, a może lekarzem wypisującym receptę na marzenia?

     Zajrzyjcie do linka poniżej tam znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania. 

     Pozdrawiamy. Nauczyciele świetlicy. 

    • Biblioteka

    • Fundacja ABC XXI  „Cała Polska czyta dzieciom” podsuwa rodzicom pomysły, jak ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten szczególny czas i przekuć dziecięce ograniczenia na pożytki rozwojowe.

     Bilblioteka_dla_rodzicow.docx​​​​​​​

    • Świetlica

    • Świetlica szkolna przypomina o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapraszamy uczniów do odwiedzania strony sieciaki.pl tam znajdziecie ciekawe konkursy, komiksy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Pamiętajcie, aby korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! Nauczyciele świetlicy.

    • Biblioteka

    • Legendy z różnych rejonów naszego kraju

     Legendy są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którym spotykamy się jeszcze jako dzieci. To właśnie legendy przybliżały nam historię naszego narodu, uczyły nas co jest dobre a co złe. Każdy rejon naszego kraju posiada swoje legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto przypomnieć sobie niektóre z nich.