• Świetlica

    • Kampania społeczna „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”

     Świetlica szkolna proponuje uczniom naszej szkoły zapoznanie się z akcją „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Jej celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci.  Akcja została stworzona w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska jakim jest dokuczanie. Tegorocznym ambasadorem kampanii organizowanej przez Cartoon Network jest Robert Lewandowski. Znany na całym świecie piłkarz odpowiada na pytania i przekonuje, że każdy z nas zasługuje na dobre traktowanie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, z których dowiesz się: czym jest dokuczanie?, co możesz zrobić, gdy ktoś Ci dokucza, zapoznasz się z kodeksem kumpla, rozwiążesz ciekawe quizy oraz poznasz ambasadorów kampanii z poprzednich edycji. Zapraszamy również do obejrzenia filmiku, w którym uczniowie naszej szkoły w 2017 roku wzięli udział w akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, ambasadorem kampanii był wówczas Jakub Błaszczykowski. Pamiętajmy o zasadach gry fair play, a także koleżeńskich zachowaniach, nie tylko na boisku! Pozdrawiamy. Nauczyciele świetlicy.

    • Świetlica

    • Międzynarodowy Dzień Muzeum!

     Międzynarodowy Dzień Muzeum to święto ustanowione w 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Dla muzeów to doskonała okazja do wywiązania się z zadań na rzecz społeczeństwa i jego rozwoju oraz zwrócenia uwagi na wyzwania, przed którymi stają muzealnicy. Co roku rada przygotowuje szereg propozycji związanych z międzynarodowym świętem oraz proponuje temat przewodni. W tej edycji tematem przewodnim jest: Muzeum na rzecz równości - różnorodność i włączenie społeczne. Z okazji Dnia Muzeum świetlica szkolna proponuje wirtualną wycieczkę do muzeum i sprawdzenie swojej wiedzy w quizach historycznych. Nauczyciele świetlicy. 

    • Świetlica

    • Zimni ogrodnicy – kaprys majowej pogody!

     W połowie maja pogoda często płata nam figla. Wtedy często pojawiają się spóźnione, ostatnie, wiosenne przymrozki. Okres ich występowania może trwać kilka dni. To znany od lat "kaprys" majowej pogody. Według tradycji ludowej, to ostatnie takie zimne dni w maju.

     Skąd się wzięła nazwa "zimni ogrodnicy"?

     Te chłodniejsze dni przypadają w męskie imieniny – stąd też zimni ogrodnicy mają konkretne imiona:
      · Pankracy (12 maja),
      · Serwacy (13 maja),
      · Bonifacy (14 maja).

     Uwaga na zimną Zośkę !

     W maju nie wolno nam zapomnieć o jeszcze jednym imieniu, przez wielu ogrodników uważanym za najgroźniejsze – Zimna Zośka! To nazwa określająca 15 maja (tego dnia imieniny obchodzą w Polsce Zofie).

     A dlaczego zimni ogrodnicy atakują nas co roku? I jak wygląda maj w ogrodzie według  kalendarza ogrodników zobaczycie w linkach poniżej. Zachęcamy do obejrzenia filmików. Nauczyciele świetlicy.

    • Świetlica

    • Świetlica szkolna przypomina, że 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położonych. Święto to ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Uczniowie SP nr 3 w Białogardzie DZIĘKUJĄ w tym szczególnym czasie Paniom PIELĘGNIARKOM i Panom PIELĘGNIARZOM w dniu ich święta. Życzymy Wam siły, jesteśmy z Wami!

    • Biblioteka

    • Rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja. To inicjatywa organizowana od maja 2004 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne obchody przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to: "Zasmakuj w bibliotece". Z tej okazji zapraszamy do odwiedzenia „10 najpiękniejszych bibliotek świata”.

    • Świetlica

    • W ramach Tygodnia Bibliotek świetlica szklona przypomina o zaletach czytania. To właśnie czytanie książek pogłębia zasób naszego słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie danego problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele naprawdę wartościowych książek. Zachęcamy do czytania. Nauczyciele świetlicy. 

    • Świetlica

    • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     Świetlica szkolna przypomina, że 8 maja już po raz 35 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (od 8 maja 1985 roku). Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. 

     Dlatego z tej okazji wszystkim Bibliotekarzom życzymy zadowolonych czytelników i regałów pełnych książek! A naszej Pani Małgosi ze szkolnej biblioteki satysfakcji z codziennej pracy.

     Ale kim tak naprawdę jest Bibliotekarz?

     Sprzedawcą książek?, pracownikiem biura podróży?, a może lekarzem wypisującym receptę na marzenia?

     Zajrzyjcie do linka poniżej tam znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania. 

     Pozdrawiamy. Nauczyciele świetlicy. 

    • Biblioteka

    • Fundacja ABC XXI  „Cała Polska czyta dzieciom” podsuwa rodzicom pomysły, jak ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten szczególny czas i przekuć dziecięce ograniczenia na pożytki rozwojowe.

     Bilblioteka_dla_rodzicow.docx​​​​​​​

    • Świetlica

    • Świetlica szkolna przypomina o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapraszamy uczniów do odwiedzania strony sieciaki.pl tam znajdziecie ciekawe konkursy, komiksy, filmy i gry dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Pamiętajcie, aby korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! Nauczyciele świetlicy.