• #PACZKA DLA SENIORA  #WARTO POMAGAĆ

    • Nasi wolontariusze z SU SP3 w sobotnie przedpołudnie włączyli się do akcji pomocy osobom starszym i samotnym z Białogardu, aby godnie mogły przeżyć Święta Bożego Narodzenia organizowanej corocznie przez Parafię pw. NNMP i Caritas w Białogardzie. Brawo Oliwio, Weroniko, Haniu i Nino.  Dziękujemy:)

     SU SP3 pobrał trzy bombki i będzie przygotowywał trzy torby żywnościowe, tak aby najpóźniej do 19 grudnia trafiły do potrzebujących.

     Zachęcamy do wsparcia nas i przekazywania produktów żywnościowych z długą datą ważności, w tym szczególnie: oleju, mąki, kaszy, ryżu, makaronu, cukru, konserw, bakalii, słodyczy, kawy, herbaty. Zbiórka darów w sali 18 do 16.12.2022 r.(piątek).

     My już szykujemy kartki z życzeniami, mikołajkowe zawieszki i słodkie pierniczki:)

    • #POMAGAMY. ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE!

    • ZBIÓRKA DLA BANKU ŻYWNOŚCI w Nowych Bielicach prowadzona przez MRM Białogard.

     Warto pomagać i dzielić się dobrem:)

     Nasi wolontariusze SU SP3 nie zawiedli. W sobotę... w ramach świątecznej zbiórki żywności stali od wczesnych godzin rannych w białogardzkich sklepach, zachęcając kupujących do przekazywania produktów z długą datą ważności, w tym szczególnie: oleju, mąki, cukru, konserw, bakalii, słodyczy. Brawo Kingo, Bartku, Franku i Krystianie. Dziękujemy:)

    • Dyskoteka andrzejkowa dla klas 1-3 oraz klas 4-8_SU SP3

    • Udana zabawa przy dobrej muzyce:)  #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

     Samorząd Uczniowski SP3 zaprosił uczniów z naszej szkoły do wspólnej zabawy andrzejkowej.

     Przed południem bawili się uczniowie z klas 1-3 razem z animatorami z klas 5-8. 

     Po południu bawili się uczniowie z klas 4-8, którzy mogli w praktyce skorzystać z wyposażenia Laboratorium Przyszłości. Wieczorem w naszym menu serwowanym przez SU pojawił się dodatkowo popcorn, tosty i lemoniada. Było smakowicie i pysznie:)

     Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, przygotowanie sali gimnastycznej do zabawy tanecznej, przyniesione przepyszne ciasta i przekąski oraz wspólny udział w dyskotece. Jesteście wspaniali.

     Fantastycznie magiczni animatorzy. Bardzo ciężko pracowaliście, ale uśmiech naszych najmłodszych kolegów i koleżanek... bezcenny;) Brawo:) 

     Gratulujemy DJ Jakubowi Boszko i DJ Krzysztofowi Ciesielskiemu wspaniałego poprowadzenia obu dyskotek. Brawo  Chłopaki:) Macie mega super koszulki;). 

     Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i opiekę.

    • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW_MATEUSZ DRABKOWSKI:)_MISTRZ KOSTKI RUBIKA SP3

    • 1,2 i...3_MAGICZNA KOSTKA W RĘKACH MISTRZA:)  BRAWO MATEUSZ:)

     Zabawka logiczna stworzona przez Erno Rubika pobudza nasze szare komórki, wyobraźnię przestrzenną, nieszablonowe myślenie i pamięć mięśniową. Kostka dobra dla dzieci, jak i dorosłych. Super prezent nie tylko pod choinkę. Gratulacje dla Mateusza i jego rodziców. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni MISTRZU:)

    • SOBOTNI RAJD WOLONTARIUSZY Z SP3 BIAŁOGARD DO SCHRONISKA SOS W KLĘPINIE BIAŁOGARDZKIM

    • Rano spadł śnieg i biały puch pokrył drogę a MY wędrujemy do Klępina Białogardzkiego. Wolontariusze z klas starszych nie zawiedli. Swój wolny czas i serca ofiarowali psom ze schroniska. Sympatycznie spędziliśmy kilka godzin we wspólnym gronie. Był czas na pracę, ale też na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w tym ognisko, bitwy na śnieżki i aniołki na śniegu.

     Już kolejny raz w ramach  charytatywnej akcji SU SP3 „Szlachetna łapka” połączyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt z wyprowadzaniem psów na spacer. Nasi czworonożni pupile, byli równie zachwyceni co my widokiem śniegu i możliwością po nim biegania.

     Odwiedzajmy schronisko i wyprowadzajmy na spacer tutejsze psy.

     Warto tu również przyjechać, gdy ktoś po raz pierwszy planuje zakup psa. A może adoptować już starszego psa ze schroniska? Zawsze można porozmawiać z tutejszymi pracownikami, którzy służą pomocą i doradzą.

     Pies to przyjaciel na pogodę i niepogodę, na radości i smutki, przyjemność i obowiązek na wiele długich lat.

     Wszystkim uczestnikom rajdu i ich rodzicom serdecznie dziękuję.

     Również szczególne słowa podziękowania kieruję do darczyńców, którzy przynieśli do szkoły karmę.

     Jednocześnie informuję, że na bieżąco można przywozić do schroniska karmę mokrą (polecana w okresie zimowym), koce, obroże i smycze dla przebywających w nim psów.

     Dziękuję Wszystkim.     

     Opiekun SU SP3 Katarzyna Ryglewicz

    • SZKOLNY DZIEŃ BEZ PLECAKA W SP3

    • Czy można w szkole nie nosić plecaka? Znów udowodniliście, że tak:)

     Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na kolejny dzień tematyczny, w którym wykazaliście się kreatywnością, pomysłowością a Wasze przybory szkolne, zeszyty i podręczniki były wożone i noszone w ciekawy sposób. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Brawo:)

    • OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 1918 R. 

    • BIAŁO-CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE...

     AKADEMIA W SP3 BIAŁOGARD

     #SzkołaDoHymnu

     Gratulacje dla wszystkich, którzy przygotowali ten piękny występ i brali w nim udział. Byliście wspaniali i dostarczyliście nam wielu wzruszeń. Gratulacje dla wszystkich rodziców... Macie  cudowne dzieci a my takich zdolnych uczniów. Dziękujemy:)

    • Klasy pierwsze z wizytą w teatrze...

    • Uczniowie z klasy 1a i 1c w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie obejrzeli pełny humoru spektakl pt.  "Pipi Pończoszanka". Niesamowite przygody dziewięcioletniej Pipi wywoływały uśmiech na twarzach naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem reagowali na grę aktorów na scenie.

    • Konkurs profilaktyczny STOP UZALEŻNIENIOM _CKiSE w BIAŁOGARDZIE

    • Miło nam poinformować, że wśród 17 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, w tym w kategorii klasy IV-VIII szkół podstawowych:

     Pierwsze miejsce zajęła Dominika Masiarz z klasy 5a

     Drugie miejsce zajęła Zofia Sokołowska z klasy 8a

     Brawo dziewczyny:) Jesteśmy z Was bardzo dumni.

     Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, którzy wykazali się pomysłowością i chcieli plastycznie wypowiedzieć się w tym ważnym temacie.

    • Młodzi architekci w działaniu...

    • Na lekcji j. polskiego uczniowie z klasy 5a tworzyli  makiety najpiękniejszych placów do zabawy odwołując się do przygód bohaterów lektury szkolnej „Chłopcy z Placu Broni”. Stworzone przez nich prace można podziwiać na poniższych fotografiach.

    • HOGWARD _ SZKOŁA MAGII I CZARODZIEJSTWA

    • HOGWARD _ SZKOŁA MAGII I CZARODZIEJSTWA na lekcji j. polskiego uczniowie z klasy 5b realizowali projekt edukacyjny „Turniej IV domów”. Rywalizacja między Krukonami, Puchonami, Gryfonami i Ślizgonami przebiegała w przyjaznej atmosferze.

    • KLASY ÓSME W DZIAŁANIU…

    • Uczniowie z klasy 8b i 8f wraz z wychowawczyniami wybrali się na długi spacer drogami Białogardu do miejsc już sobie znanych, ale na nowo odkrywanych, realizując zajęcia w terenie.

     Spod szkoły młodzież dotarła do Nadleśnictwa Białogard, gdzie zwiedzała Wyłuszczarnię Nasion i Stację Nasiennictwa Leśnego.  Była to dobra okazja na realizację zajęć zawodoznawczych, ekologicznych, rozwiązania zagadek przyrodniczych, grę w piłkę i wspólne ognisko. Dziękujemy:)

     Uczniowie oddali hołd zmarłym, zapalając symbolicznie znicze na cmentarzu miejskim przy ul. Szpitalnej w Białogardzie, po drodze zwiedzili historyczne pozostałości cmentarza niemieckiego. Na cmentarzu miejskim chętni mogli w praktyce wykorzystać wyszukiwarkę internetową, która lokalizowała im groby poszukiwanych osób. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli do szkoły znicze a my mogliśmy je zanieść i zapalić na cmentarzu.

     Na koniec wspólnych zajęć uczniowie dotarli do PSZOK-a w Białogardzie, gdzie w trosce o naszą przyrodę i zmieniający się  klimat przypomnieli sobie zasady postępowania z odpadami oraz bycia świadomymi konsumentami. Dziękujemy:)

     Był to czas na integrację, koleżeńskie rozmowy, zajęcia ruchowe, zdobycie nowej wiedzy w dziedzinie ekologii i recyklingu, zadumę nad własnym życiem, a dla niektórych uczniów poznanie nieznanych do tej pory rejonów miasta. Pogoda dopisała a my mogliśmy spędzić dzień na świeżym powietrzu.(K.R.)

    • ZBIÓRKA KARMY DLA KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 3 im. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO w BIAŁOGARDZIE

    • #pomagajmy #pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

     Co możesz podarować:

     Karmę _ najlepiej mokrą;    Żwirek;    Koce, podkłady i drapaki.

     Dary przynosimy do sali 18          Czas zbiórki: listopad - grudzień 2022 r.

     Z góry dziękujemy za przyniesione dary…

     W imieniu Zarządu SU: Julia Bosy kl. 8b 

     P.S. Przypominamy, że do końca listopada 2022 r. trwa zbiórka karmy dla psów ze Schroniska SOS w Klępinie Białogardzkim_Akcja SU SP3 "SZLACHETNA ŁAPKA".

     Za dotychczas przyniesione dary serdecznie dziękujemy:)  SU SP3

    • 104. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI_ BIAŁO-CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE…

    • ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA...

     Samorząd Uczniowski SP3 Białogard wspólnie z organizatorami szkolnej akademii prosi wszystkich uczniów o odświętny strój 10 listopada 2022 r. _czwartek i przypięcie do niego kokardy narodowej.

     Bądźmy tego dnia razem.                                                                                 Zarząd SU SP3 BIAŁOGARD

    • Michalina Samsonowicz_ zachwyca i inspiruje:)

    • Czas Super Talentów_Michalina Samsonowicz

     Młoda artystka i jej wspaniała wystawa prac plastycznych w bibliotece szkolnej.

     Talent + praca... to wspaniała recepta na sukces.

     Gratulacje dla Michalinki i jej Rodziców. Brawo:)

     Liczymy na kolejne autorskie wystawy.

    • Złota Julia Predko_Super Mistrzyni z Wielkim Talentem:)

    • Wspaniała sportsmenka. Pracowita i skromna. Taka nasza kumpelka ze szkolnej ławki:) ​​​

     Ogromne gratulacje dla Julii Predko i jej Rodziców...

     Julia na Festiwalu Sportu w Skarszewach w fitnessie akrobatycznym zdobyła

     Mistrzostwo Świata w Fit Kids federacji GPA, zajmując 1 miejsce w kat. solo do lat 11, broniąc tym samym tytułu zdobytego w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata na Litwie.

     Jednocześnie na tym festiwalu Julia zdobyła Puchar Polski w Fit Kids federacji WBBF WFF – zajmując 1 miejsce w kat. solo do lat 11.

     Brawo Julio:) Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Dziękujemy.