• SZKOLNY DZIEŃ BEZ PLECAKA W SP3

    • Czy można w szkole nie nosić plecaka? Znów udowodniliście, że tak:)

     Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na kolejny dzień tematyczny, w którym wykazaliście się kreatywnością, pomysłowością a Wasze przybory szkolne, zeszyty i podręczniki były wożone i noszone w ciekawy sposób. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Brawo:)

    • OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 1918 R. 

    • BIAŁO-CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE...

     AKADEMIA W SP3 BIAŁOGARD

     #SzkołaDoHymnu

     Gratulacje dla wszystkich, którzy przygotowali ten piękny występ i brali w nim udział. Byliście wspaniali i dostarczyliście nam wielu wzruszeń. Gratulacje dla wszystkich rodziców... Macie  cudowne dzieci a my takich zdolnych uczniów. Dziękujemy:)

    • Klasy pierwsze z wizytą w teatrze...

    • Uczniowie z klasy 1a i 1c w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie obejrzeli pełny humoru spektakl pt.  "Pipi Pończoszanka". Niesamowite przygody dziewięcioletniej Pipi wywoływały uśmiech na twarzach naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem reagowali na grę aktorów na scenie.

    • Konkurs profilaktyczny STOP UZALEŻNIENIOM _CKiSE w BIAŁOGARDZIE

    • Miło nam poinformować, że wśród 17 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, w tym w kategorii klasy IV-VIII szkół podstawowych:

     Pierwsze miejsce zajęła Dominika Masiarz z klasy 5a

     Drugie miejsce zajęła Zofia Sokołowska z klasy 8a

     Brawo dziewczyny:) Jesteśmy z Was bardzo dumni.

     Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, którzy wykazali się pomysłowością i chcieli plastycznie wypowiedzieć się w tym ważnym temacie.

    • Młodzi architekci w działaniu...

    • Na lekcji j. polskiego uczniowie z klasy 5a tworzyli  makiety najpiękniejszych placów do zabawy odwołując się do przygód bohaterów lektury szkolnej „Chłopcy z Placu Broni”. Stworzone przez nich prace można podziwiać na poniższych fotografiach.

    • HOGWARD _ SZKOŁA MAGII I CZARODZIEJSTWA

    • HOGWARD _ SZKOŁA MAGII I CZARODZIEJSTWA na lekcji j. polskiego uczniowie z klasy 5b realizowali projekt edukacyjny „Turniej IV domów”. Rywalizacja między Krukonami, Puchonami, Gryfonami i Ślizgonami przebiegała w przyjaznej atmosferze.

    • KLASY ÓSME W DZIAŁANIU…

    • Uczniowie z klasy 8b i 8f wraz z wychowawczyniami wybrali się na długi spacer drogami Białogardu do miejsc już sobie znanych, ale na nowo odkrywanych, realizując zajęcia w terenie.

     Spod szkoły młodzież dotarła do Nadleśnictwa Białogard, gdzie zwiedzała Wyłuszczarnię Nasion i Stację Nasiennictwa Leśnego.  Była to dobra okazja na realizację zajęć zawodoznawczych, ekologicznych, rozwiązania zagadek przyrodniczych, grę w piłkę i wspólne ognisko. Dziękujemy:)

     Uczniowie oddali hołd zmarłym, zapalając symbolicznie znicze na cmentarzu miejskim przy ul. Szpitalnej w Białogardzie, po drodze zwiedzili historyczne pozostałości cmentarza niemieckiego. Na cmentarzu miejskim chętni mogli w praktyce wykorzystać wyszukiwarkę internetową, która lokalizowała im groby poszukiwanych osób. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli do szkoły znicze a my mogliśmy je zanieść i zapalić na cmentarzu.

     Na koniec wspólnych zajęć uczniowie dotarli do PSZOK-a w Białogardzie, gdzie w trosce o naszą przyrodę i zmieniający się  klimat przypomnieli sobie zasady postępowania z odpadami oraz bycia świadomymi konsumentami. Dziękujemy:)

     Był to czas na integrację, koleżeńskie rozmowy, zajęcia ruchowe, zdobycie nowej wiedzy w dziedzinie ekologii i recyklingu, zadumę nad własnym życiem, a dla niektórych uczniów poznanie nieznanych do tej pory rejonów miasta. Pogoda dopisała a my mogliśmy spędzić dzień na świeżym powietrzu.(K.R.)

    • ZBIÓRKA KARMY DLA KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 3 im. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO w BIAŁOGARDZIE

    • #pomagajmy #pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

     Co możesz podarować:

     Karmę _ najlepiej mokrą;    Żwirek;    Koce, podkłady i drapaki.

     Dary przynosimy do sali 18          Czas zbiórki: listopad - grudzień 2022 r.

     Z góry dziękujemy za przyniesione dary…

     W imieniu Zarządu SU: Julia Bosy kl. 8b 

     P.S. Przypominamy, że do końca listopada 2022 r. trwa zbiórka karmy dla psów ze Schroniska SOS w Klępinie Białogardzkim_Akcja SU SP3 "SZLACHETNA ŁAPKA".

     Za dotychczas przyniesione dary serdecznie dziękujemy:)  SU SP3

    • 104. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI_ BIAŁO-CZERWONE TO BARWY NIEZWYCIĘŻONE…

    • ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA...

     Samorząd Uczniowski SP3 Białogard wspólnie z organizatorami szkolnej akademii prosi wszystkich uczniów o odświętny strój 10 listopada 2022 r. _czwartek i przypięcie do niego kokardy narodowej.

     Bądźmy tego dnia razem.                                                                                 Zarząd SU SP3 BIAŁOGARD

    • Michalina Samsonowicz_ zachwyca i inspiruje:)

    • Czas Super Talentów_Michalina Samsonowicz

     Młoda artystka i jej wspaniała wystawa prac plastycznych w bibliotece szkolnej.

     Talent + praca... to wspaniała recepta na sukces.

     Gratulacje dla Michalinki i jej Rodziców. Brawo:)

     Liczymy na kolejne autorskie wystawy.

    • Złota Julia Predko_Super Mistrzyni z Wielkim Talentem:)

    • Wspaniała sportsmenka. Pracowita i skromna. Taka nasza kumpelka ze szkolnej ławki:) ​​​

     Ogromne gratulacje dla Julii Predko i jej Rodziców...

     Julia na Festiwalu Sportu w Skarszewach w fitnessie akrobatycznym zdobyła

     Mistrzostwo Świata w Fit Kids federacji GPA, zajmując 1 miejsce w kat. solo do lat 11, broniąc tym samym tytułu zdobytego w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata na Litwie.

     Jednocześnie na tym festiwalu Julia zdobyła Puchar Polski w Fit Kids federacji WBBF WFF – zajmując 1 miejsce w kat. solo do lat 11.

     Brawo Julio:) Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Dziękujemy.

    • Pamiętamy... i wspólnie działamy _ Akcja Znicz 27.10.2022

    • Czas zadumy, refleksji, tradycji... Łączymy przeszłość z teraźniejszością.

     Młodzież z naszej szkoły wspólnie z opiekunem SU porządkowała groby na cmentarzu przy ul. Szpitalnej w Białogardzie.

     Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy ofiarowali wkłady i znicze, a my dziś mogliśmy je zapalić na porządkowanych grobach. 

     Dziękujemy uczniom klas czwartych, piątych i szóstych, którzy wykonali na technice małe bukiety z liści i wyrazili chęć przekazania ich na groby jako symboliczny dowód ich pamięci.

     Jednocześnie informujemy, że w pierwszych dniach listopada znów pójdziemy na cmentarz zapalić symbolicznie znicze.

    • Wspomnień czar... PRZENIEŚMY SIĘ DO PRL-u... wystawa, którą warto obejrzeć

    • W Izbie Tradycji Regionalnej w Białogardzie w ramach lekcji historii obejrzeliśmy wystawę  PRZENIEŚMY SIĘ DO PRL-u, prezentującej zbiory eksponatów z epoki.

     Każdy mógł na niej odnaleźć przedmioty, które ma jeszcze u siebie w domu lub u dziadków. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy. Mamy nadzieję, że dzięki darczyńcom na stałe wybrane eksponaty zagoszczoną w naszym miejskim muzeum, dalej wzbudzając wiele emocji wśród zwiedzających.