• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt. "Cuda na pierniku"

• Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie. Do zabawy warto zaprosić najbliższych. Rozgrzewajcie piekarniki, wyciągajcie stare przepisy i kolorowe ozdoby do pierników! Niech po waszych domach rozniesie się piękny piernikowy zapach!

Życzymy dobrej zabawy i czekamy na zdjęcia waszych wypieków.

Zdjęcie prześlij na podany adres:

natalia.druzba@op.pl

Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie facebooka naszej szkoły.

Zdjęcia wysyłamy do 24 grudnia. Pamiętajcie, że Mikołaj uwielbia domowe wypieki :)

• Zapraszamy do udziału w akcji MEN Razem na Święta

•

Nasza szkoła przystąpiła do akcji MEN „Razem na święta”. Tegoroczna edycja będzie miała nieco odmienny charakter, pomimo ograniczeń wynikających ze stanu epidemii, wciąż możemy być razem.

Naszym Uczniom proponujemy do wyboru następujące działania:

• Wykonanie kartki z życzeniami świątecznymi i przekazanie dziadkom lub sąsiadom (można wrzucić do skrzynki pocztowej).
            • Samodzielne przygotowanie słodkiego upominku (np.: pierniczków) i obdarowanie nimi dziadków lub sąsiadów.
            • Własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych dla członków rodziny, sąsiadów lub przyjaciół.

Zrób fotkę dokumentującą Twoje działania, podpisz i wyślij na adres:
            edytaCh1@interia.pl

Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie internetowej naszej szkoły.

Nagrodą będą pochwały z zachowania za udział w wolontariacie.
            Na wszystkie zdjęcia czekamy do 16 grudnia 2020.

• Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

•

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy zakwalifikowali się

do II etapu konkursów przedmiotowych organizowanych

przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Konkurs polonistyczny:

Julia Pęksa

Konkurs chemiczny:

Jan Ziętek

Michał Demidziuk

Konkurs języka angielskiego:

Julia Pęksa

Konkurs języka niemieckiego:

Julia Haluszka

Konkurs biologiczny:

Julia Jonko

Oliwier Paszkowski

Konkurs matematyczny:

Cezary Skrzycki

Dawid Jakutajć

Konkurs geograficzny:

Julia Hałuszka

Konkurs historyczny:

Wiktor Dereń

Witold Chmielewski

Konkurs wiedzy o społeczeństwie:

Julia Hałuszka

Wiktor Dereń

• Bądź z innej bajki!

• Ministerstwo Cyfryzacji, Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Stowarzyszenie Góry Kultury przygotowały kampanię ,,Bądź z innej bajki”.

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć

w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym.

W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach. Poznacie m.in. czym jest: hejtgrooming, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi.

Autorzy kampanii przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych baśni.  Spotkamy więc znane postacie – Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Rybaka i Złotą Rybkę. Tym razem kultowi bohaterowie bajek będą musieli  stawić czoła zagrożeniom płynącym z internetu.

Na stronie https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki znajdują się materiały dla dzieci i dla rodziców.