• Konkurs recytatorski i jego owoce
     • Konkurs recytatorski i jego owoce

     • W dniu 10.10.2019r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs poezji religijnej. Regulamin konkursu wymagał przygotowanie dwóch wierszy lub jednego plus proza. Na etapie szkolnym brało udział 23 osoby. A byli nimi:

      1a: Lach Błażej; Wiewióra Celina; Kwiatkowska Kasia
      1b: Rudnicka Maja; Jesiołkiewicz Maja
      1c: Artych Maria; Bielenis Michał; Jackiewicz Remigiusz
      2b: Dudek Nadia
      5b: Raczewska Lena; Raczewska Jaśmina; Ziętek Milena
      5d: Dudek Franek; Siczewska Weronika; Zalesiak Natalia
      5f: Sędzicka Martyna; Szczuka Julia; Zegan Gabrysia; Mitura Nikola
      6e: Michalski Marcel
      8b: Oliwier Sacewicz; Julian Kubiak
      8a: Michalski Marcel
      8b: Oliwier Sacewicz

      Laureaci szkolnego etapu (Lach B., Wiewióra C., Kwiatkowska K., .Bielenis M., Jackiewicz R.,  Raczewska L., Raczewska J., Ziętek M., Dudek F., Siczewska W., Zalesiak N., Michalski M., Sacewicz O., i Winter Z.) byli zgłoszeni do etapu rejonowego, w ramach IV Turnieju Twórczości Religijnej, który odbył się w Koszalinie w Klubie CK105, w dniu 19 października 2019r. Z dużą radością informujemy, że wyróżniono w kategorii IV-VI Franciszka Dudek,  a w starszej kategorii I miejsce ex aequo zajęli: Z. Winter, O. Sacewicz i M. Michalski. Marcel został dodatkowo wyróżniony, ponieważ poproszono go, aby swoją recytacją uświetnił galę wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego ”Mój Kościół na Pomorzu”. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy. Słowa podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy pomogli nauczyć się wierszy na pamięć, dzieciom młodszym, a także za to, że zawieźli swoje pociechy na konkurs w Koszalinie.

      W dniu 24.10.19 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie spotkali się z chorymi Ośrodka CORDA. Spotkanie inicjowane było w ramach przedsięwzięcia- szkolnego wolontariatu. Odwiedziliśmy „naszych chorych” z przedstawieniem pt.” W klimacie jesieni”. W ramach tego spotkania prezentowali się uczestnicy konkursu poezji religijnej (8 uczniów z klas I , 10 uczniów z klas V i 3 z kl. 7/8), którzy recytowali wiersze. Wystąpili, też nasi „młodzi zdolni” tz. uczniowie grający na: akordeonie (Krzysztof Ciesielski 4a),  skrzypcach (Z.Winter 8a i W.Siczewska 5d) i gitarze (Jędrzej Murzyński 2b).

      Recytowanie wierszy było przeplatane piosenkami religijnymi, w wykonaniu naszego zespołu wokalnego. Możemy śmiało stwierdzić, że było to udane spotkanie „młodości i dojrzałości człowieczej” – ponieważ nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności, a chorzy spędzić miło i atrakcyjnie swój czas. Widzieliśmy w ich oczach blask i rozrzewnienie radości, przeplatane łzami wzruszenia. My sami, też daliśmy się ponieść wzruszeniu, widząc radość w oczach tych ludzi.

      Dziękujemy Panu Zbyszkowi Lange za pomoc w nagłośnieniu i swoją grę na gitarze.

      Katechetka