• #Superkoderzy z 5c - finał

     • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 5c realizowali ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy, którego głównym celem była  nauka programowania, poznanie podstaw robotyki i świata nowych technologii.

      Nasza szkoła otrzymała grant na zakup sprzętu komputerowego. Zakupiono roboty – mBoty, które umożliwiły realizację wybranej przez dzieci ścieżki tematycznej „Robo-matematycy”. Efektem kilkumiesięcznej pracy #Superkoderów było stworzenie gier planszowych w wersji maxi, z wykorzystaniem robotów i aplikacji mBlock.

      W kwietniu zakończono projekt i nadszedł czas na finał, czyli Wielki Turniej Matematyczny. Superkoderzy rozegrali go w obecności zaproszonych gości: pani dyrektor, nauczyciela matematyki, uczniów klasy 5e. Uczniowie zagrali w gry  przygotowane przez kolegów, rozwiązywali zadania matematyczne, zmierzyli czas przejścia każdej planszy, udzielili informacji zwrotnej swoim rywalom, dokonali samooceny oraz wysłuchali oceny nauczycieli. W roli sędziów rozstrzygających wzięły udział nasze roboty. Na zakończenie turnieju wyłoniono zwycięzców i nagrodzono ich dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Fundację Orange i Radę Rodziców przy SP3 w Białogardzie.

      Udział w projekcie #SuperKoderzy pozwolił dzieciom opanować podstawy programowania, pokazał im, jak można z pożytkiem spędzić czas przed komputerem i stać się kreatywnym twórcą oraz małym programistą,  rozwinął zdolność współdziałania oraz wzbudził pewien niedosyt i potrzebę doskonalenia swoich umiejętności w kolejnych latach.

      Za duży sukces uznaliśmy pozytywne opinie uczniów z innych klas, którym udostępniliśmy nasze gry na wspólnym dysku w pracowni, dając możliwość ich testowania i opiniowania.

      Dziękujemy #Fundacji Orange za ten wspólny rok, za możliwość udziału w Super projekcie, za zabawę i naukę, za rozwój naszych umiejętności z zakresu programowania. Dziękujemy!

      Małgorzata Stankiewicz i SuperKoderzy z białogardzkiej Trójki